Final Sınavına Girecek Öğrencilerimizin Dikkatine !!!

Final Sınavlarına Girecek Öğrencilerimizin Dikkatine !!!

Final sınavlarına girecek öğrencilerimizin sınav evrakını sisteme yüklerken veya sonrasında yaşayabilecekleri olası sorunlar nedeniyle Mazeret Sınavlarına girebilmeleri için mazeretlerini mutlaka belgelemeleri gerekmektedir. Bunun için:

1) Sınav kağıdınızı online sisteme yükledikten sonra –bir sorunla karşılaşmasanız bile-bilgisayarınızın saatini de kapsayacak şekilde başarı ile yüklediğinize dair bir kanıt olarak bilgisayarınızın ekran fotografını mutlaka çekin.

2) Sistem kaynaklı veya başka sorun yaşayan öğrencilerimizin ise hata mesajlarını gösteren ekran çıktısını yine bilgisayarın saatini içerecek şekilde fotograflamaları, sağlık sorununu yaşayan öğrencilerimizin ise  sağlık raporlarının bir kopyasını Mazeret Sınavı Talep Dilekçesi’nin ekine kanıt olarak eklemeleri gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT:

  • Oturumun kapanmasından en az 5 dakika önce dosyanızı UZEM sistemine yükleyiniz. Sınav süreleri, dosya yüklemek için gerekli olan süreyi de kapsamaktadır.
  • Dijital ortamlara erişimi olmayan öğrenciler, bulundukları bölgedeki Üniversite, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının bilgisayarlarını ilgili birimlerden kimlik kartı ibrazı yolu ile randevu alarak kullanabileceklerdir.
  • Sınav sırasında olası internet, elektrik kesintisi ve modem arızalarına karşı cep telefonunuz veya bulunduğunuz ortamdaki bir yakınızın cep telefonunun mobil verisini kullanabilir veya cep telefonlarının internetini (ortak erişim noktası özelliğini bilgisayarınızda tanımlayarak) bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bu tür sorunlardan kaynaklı mazeretler final sınavı mazeretleri için göndereceğiniz dilekçelerde kabul edilmeyecektir. Sadece kanıtı sunulmuş online sınav modülü sisteminden (UZEM) kaynaklı mazeretler kabul edilecektir!!!
  • Üniversitemizin 2020-2021 Eğitim- Öğretim Programına göre Final sınavları için iki haftalık (14-26 Haziran 2021) süre içerisinde final mazeret sınavlarının da yapılması gerekmektedir. Final mazeret sınav takviminin ivedilikle belirlenebilmesi için mazeret talebi dilekçelerinin ilgili dersin sınavının olduğu günün gecesine (saat 24:00’e) kadar bölüm e-mail (insmuhbl@yildiz.edu.tr) hesabına  gönderilmesi önemle duyurulur. Geç gelen dilekçeler işleme konulmayacaktır.
  • Mazaret Formu için tıklayınız
  • Çakışma Mazeret Formu için Tıklayınız